pl en
Papier antykorozyjny VCI

Papier antykorozyjny VCI

Papier z lotnym inhibitorem korozji ARMOR WRAP® jest dwustronnie nasączony bezpiecznymi środkami przeciwkorozyjnymi na bazie wody, aby umożliwić optymalną ochronę przed rdzą i łatwość użytkowania.

Papiery Armor Wrap® to linia papierów powstrzymujących korozję różnych metali. Są papierami pakowymi siarczanowymi z neutralnym (obojętnym) pH oraz są impregnowane z obu stron za pomocą  chronionej patentem nanotechnologii dotyczącej lotnego inhibitora korozji, odparowującego z papieru (czyli nanotechnologii oparów inhibitora korozji, pozostającego z kontakcie z papierem). Sam papier jest nośnikiem substancji chemicznej (inhibitora) powstrzymującego korozję dla produktu metalowego w czystej, łatwej i skutecznej postaci.

Papiery Armor Wrap® są przeznaczone do zastąpienia niebezpiecznych czasami  chemikaliów płynnych, olejów i smarów stałych. ARMOR zajmuje się produkcją papierów Armor Wrap® już od ponad trzydziestu lat.

Papiery ARMOR WRAP®  są zalecane do długoterminowego przechowywania metali żelaznych, w tym stali i żelaza. Wszystkie papiery są dostępne w arkuszach ciętych, rolkach oraz, jako worki papierowe z dodatkiem wosku, poli(powłoką) i wzmocnieniem dla najbardziej wymagających zastosowań.

Papier woskowy 30G WAX 

WRAP® 30G z lotnymi inhibitorami korozji (atmosferycznej) odparowującymi z papieru.
WRAP® 30G WAX firmy ARMOR to nowy globalny standard papierów z lotnymi inhibitorami korozji stosowany zarówno dla metali żelaznych, jak i nieżelaznych.  Lotne inhibitory korozji (atmosferycznej) (VCI/VPI) są klasą związków chemicznych, które uwalniąjąc się w zamkniętej przestrzeni zapobiegając tym samym korozję na powierzchniach metalowych.

ARMOR WRAP® 30G WAX jest niedrogą barierową metodą zapobiegania korozji, idealnym rozwiązaniem dla obszarów o dużej wilgotności i wysokiej temperaturze.

Zalecane zastosowanie: metale żelazne i nieżelazne, w tym stal, żelazo, miedź, mosiądz, galwanizowane i cynk.

 

Papier 30R™

ARMOR WRAP® 30R to najlepiej sprzedający się w branży motoryzacyjnej papier do ochrony przed korozją. Zalecane zastosowanie: metale żelazne/żelazowce, triada żelaza (Fe, Co, Ni), w tym stal i żelazo.


VCI Papier 60R™

ARMOR WRAP® 60R to standard branżowy (przemysłowy) pod kątem papierów antykorozyjnych. Zalecane zastosowaniE: metale żelazne/żelazowce, triada żelaza (Fe, Co, Ni), w tym stal i żelazo.

 

Papier MPI 30™

RMOR WRAP® MPI 30 to papier ochronny dla różnorodnych metali w  celu zahamowania (inhibicji) korozji.

Papiery ARMOR WRAP® MPI są zalecanedo długoterminowego przechowywania różnorodnych metali, w tym stali i żelaza, miedzi, mosiądzu, galwanizowane, aluminium i cynku. Wszystkie papiery są dostępne w arkuszach ciętych, rolkach oraz, jako worki papierowe z dodatkiem wosku, powłoką poli i wzmocnieniem dla najbardziej wymagających zastosowań.

 

SILVER SHIELD™

SILVER SHIELD® to materiał opakowaniowy przeciwkorozyjny (przeciw zmatowieniu metalu), przeznaczony do długotrwałego przechowywania metali szlachetnych. Ten papier o neutralnym pH pochłania opary siarkowodoru, które  powodują korozję i matowienie/ (np. srebra), śniedzienie/utratę blasku oraz nalot na powierzchni metalu. Wystarczy owinąć w papier Silver Shield® lub przekładać (warstwami)  srebrne lub posrebrzane przedmioty i przechowywać przez całe lata w celu ich ochrony.

Zalecane zastosowanie: metale szlachetne, w tym srebro.