pl en
Środki zapobiegające korozji

Środki zapobiegające korozji

ARMOR oferuje nie toksyczny, bezpieczny, na bazie wody środek zapobiegający korozji Dry Coat™.

Dry Coat™

Dry Coat™ firmy Armor  to przyjazny dla użytkownika zamiennik rozpuszczalnika i inhibitor korozji na bazie oleju.

Płyn przeciwrdzewny Dry Coat™ to  ciecz ze środkiem przeciwrdzewnym na bazie wody dla metali żelaznych. Ten produkt na bazie wody jest znaczącym krokiem naprzód w dziedzinie technologii zapobiegania korozji, który zastępuje rozpuszczalnik oraz inhibitory korozji na bazie oleju. Po nałożeniu, przezroczysta powłoka  ochronna będzie sucha w dotyku w ciągu 30 minut w warunkach otoczenia. Nie przyciąga brudu i kurzu na metalowe części takie, jak inne produkty kleiste lub lepkie. Nie jest  niebezpieczny i łatwo zmywa się przy użyciu łagodnych detergentów lub zwykłych roztworów czyszczących do metali.  Dry  Coat™ jest bezpieczny w użyciu na metalach żelaznych, stali nierdzewnej i nie będzie szkodzić większości elastomerów i tworzyw sztucznych.

Gdzie jest używany?

  • Może być nakładany przez zanurzenie, rozpylanie (natrysk)  lub malowanie przez polewanie
  • Idealny do małych części w dużych ilościach, takie jak nakrętki i śruby, elementy złączne lub drobne wyroby metalowe
  • Dobrze działa w przypadku urządzeń lub maszyn eksportowych
  • Przekładnie (koła) zębate, rury, kołnierze, żeliwo, metale żelazne
  • Nietypowe kształtt części, które nie mogą być wprowadzane do torebki lub owinięte papierem
  • Zapewnia ochronę wewnętrzną do dwóch lat (nie zalecany do użytku na zewnątrz, chyba że jest połączony z innymi produktami z lotnym inhibitorem korozji firmy ARMOR, które zawierają  lotne inhibitory korozji  i inhibitory UV)

Jak on działa?
Zapobiega  korozji na metalach żelaznych & licznych metalach nieżelaznych, przez zwilżenie podłoża i przywieranie warstewki o odpowiedniej grubości do metalowej powierzchni. Następnie po wyschnięciu, tworzy warstwę hydrofobową, które stanowi barierę dla wody i innych substancji powodujących korozję. Emituje również  lotne inhibitory korozji w obrębie zamkniętych przestrzeni w celu ochrony niepowlekanych powierzchni.

Środek przeciwrdzewny Dry Coat™ zapewnia ochronę wewnętrzną do jednego roku i nie jest zalecany do użytku na zewnątrz, jeśli nie jest używany w połączeniu z innymi produktami z lotnymi inhibitorami korozji firmy ARMOR, które zawierają lotne inhibitory korozji oraz inhibitory UV (ultrafioletu).